Artykuł sponsorowany

Tkaniny świąteczne. Przegląd rozwiązań

Tkaniny świąteczne. Przegląd rozwiązań

Tkaniny świąteczne to świetny sposób na całkowitą zmianę aranżacji i wystroju wnętrza na święta. Można wykorzystać je na bardzo różne sposoby, dzięki czemu niezależnie od tego, na jakim finalnym efekcie nam zależy, wzorzyste materiały sprawdzą się świetnie. Dowiedz się, na jakie rodzaje tkanin świątecznych warto się zdecydować.

Gdzie można wykorzystywać tkaniny świąteczne?

Zastosowania tkanin świątecznych są bardzo szerokie, a ich wykorzystanie jest ograniczone jedynie wyobraźnią. Wykorzystywane są w domach, restauracjach, hotelach, punktach usługowych i wielu innych miejscach, w których chce się stworzyć przyjazny, świąteczny klimat. Materiały do domu mogą być nawet najbardziej wzorzyste, podczas gdy tkaniny do hotelu powinny być nieco bardziej eleganckie i stonowane.

Jak można wykorzystać tkaniny świąteczne?

Tkaniny świąteczne można wykorzystywać na wiele sposobów. Wśród ich podstawowych zastosowań można wymienić wykonywanie dekoracji, firanek oraz zasłon czy obić foteli i krzeseł. Świetnym sposobem jest zdecydowanie się na obrus w świąteczny wzór z tkanin plamoodpornych. Takie materiały, jak te wodoodporne czy plamoodporne można znaleźć w ofercie producenta tkanin Polontex. Bardziej delikatną alternatywą dla osób, które lubią drobiazgi, jest zakup lub samodzielne wytwarzanie serwet, poszewek, podkładek na stół czy bieżników ze świątecznych tkanin.

Przegląd rozwiązań w zakresie tkanin świątecznych

Wiele osób poszukujących sposobów na przystrojenie wnętrza na święta zadaje sobie pytanie, jakie powinny być świąteczne tkaniny. Podstawą jest dobór odpowiednich kolorów, które zawsze wysuwają się na pierwszy plan. W przypadku Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj są to kolory ciemnego fioletu, intensywnej czerwieni lub bordo, ciemnozielonego oraz brązów. W Święta Wielkanocne stawia się natomiast na dużo jaśniejszą paletę barw – biel, krem, beż lub jasne i delikatne kolory – zieleń, żółty czy błękit.

Wzornictwo tkanin świątecznych

Nie mniej istotne niż kolorystyka jest również wzornictwo. W domu można sobie pozwolić na najbardziej szalone wzory, printy i ozdoby. W tym zakresie szczególną popularnością cieszą się tkaniny drukowane, które zachwycają szczegółowością i estetyką wykonania druku. W przypadku hoteli i restauracji lepszym wyborem są delikatne, niewielkie wzory, które przywodzą na myśl elegancję. Kurczęta czy prezenty to wówczas zdecydowanie nie to, na co warto postawić. Uwagę należy zwracać także na fakturę materiału, jego wykończenie i odczucia dotykowe. Tkaniny, które mają kontakt ze skórą, nie mogą jej podrażniać.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy