Artykuł sponsorowany

Modne fryzury dla dziewczynek

Modne fryzury dla dziewczynek

Fryzury dla dziewczynek to wdzięczny i wciąż rozwijający się temat. Pojawiające się nowe trendy i metody upinania włosów sprawia, że w każdym sezonie króluje inne upięcie. Może być ono bardzo proste, klasyczne lub nowoczesne i oryginalne. Tradycyjne dobierane warkocze oraz kucyki to tylko niektóre propozycje. Gustowna fryzura musi być też funkcjonalna i komfortowa. Dowiedz się, jakie uczesania są modne!

Najpopularniejsze uczesania dziewczęce

Warkocz, kłos, sznur czy kokarda to podstawa. Można je wykonać na długich i półdługich włosach, które dadzą się ujarzmić za pomocą gumek i spinek. Powinny być one trwałe i wygodne. Warkocze są ponadczasową klasyką. Są plecione tradycyjnie lub z dodatkowymi elementami. Odpowiednie na co dzień, będą również pasowały do eleganckiej sukienki, podczas rodzinnej uroczystości. Szybko się je robi, nie wymagają specjalnych zdolności. W taką fryzurę można wpleść koronę, wstążki lub inne dodatki.

Inną propozycją jest sznur. Włosy zbiera się w kucyk, wiąże gumką, dzieli na pół. Następnie każdą partię skręca się wokół własnej osi, a potem ze sobą, w przeciwnym kierunku. Eksperymentując z nowymi uczesaniami, warto również wypróbować:

  • wodospad na głowie,
  • warkocz w stylu Elsy,
  • kłos,
  • kokardę.

Jak wskazują specjaliści salonu Corte Del Sole, bardziej wymyślne stylizacje wymają pewnych umiejętności i wyobraźni. Trzeba je wykonywać z wyczuciem, delikatnie, by nie zniechęcić małej elegantki. Wymagają zwykle zastosowania pewnych akcesoriów, głównie szczotki i grzebienia, dekoracyjnych frotek, spinek lub wsuwek. Wiele z nich pięknie wygląda w towarzystwie opaski.

Modne cięcia włosów dla dziewczynek

Modne fryzury dziewczęce to również profesjonalnie wykonane cięcia. Jedną z najpopularniejszych fryzur jest klasyczny bob. Proste cięcie podkreśla rysy dziecka, jest bezpretensjonalne i lekki. Dziewczynki w każdym wieku wyglądają w tej fryzurze wyjątkowo ślicznie. Takie cięcie może mieć różną długość, od linii ucha do ramion. Ładnie zagęści cienkie włosy, sprawdzi się przy bujnej czuprynie. Włosy można podpiąć spinką, spiąć w krótkie kucyki, ułożyć z opaską. Istnieją również ciekawe odmiany boba. Z grzywką, asymetryczny czy odwrócony z podniesioną grzywką jest wyjątkowo atrakcyjny dla starszych dziewczynek o grubszych i gęstszych włosach.

Warto pamiętać, że włosy dziecka są na miękkie i delikatne. Dobrze się układają, jeśli są dobrze przycięte. U dziewczynek najlepiej sprawdza się fryzura półdługa. Można w tym przypadku rozpuścić wszystkie pasma lub związać je w kucyk czy spleść w warkocz.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy