Metody korekcji kształtu ust
Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. I nic dziwnego, ponieważ ta niewielka modyfikacja wyraźnie poprawia symetrię twarzy, a dodatkowo także wpływa na zwiększenie poczucia pewności siebie. Istnieje kilka sposób modelowania kształtu ust. Piszemy, jakie są metody korekcji ust stosowane w klinikach chirurgicznych.
Powiększanie ust wypełniaczami
Korekta ust za pomocą kwasu hialuronowego to zdecydowanie najczęściej wybierany przez panie (a coraz częściej także przez panów) sposób na pełne, nawilżone i jędrne usta. Zabieg pozwala na skorygowanie braku symetrii lub wymodelowanie zbyt wąskich ust. Efekt nie jest trwały, ponieważ z czasem preparat wchłania się i konieczne jest powtórzenie ostrzykiwania. Korektę przy użyciu wypełniaczy przeprowadza się również stosując przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej (tzw. lipofiling), zwykle pobieranej z brzucha pacjenta. Zaletą lipofilingu jest wysokie bezpieczeństwo, brak reakcji alergicznej i niewielkie ryzyko powikłań.
Chirurgiczne metody zmiany kształtu ust
Permanentne możliwości zmiany kształtu ust umożliwiają operacje chirurgii plastycznej. Są to:
lift wargi górnej (inaczej lip lift, czyli usunięcie paska skóry u podstawy nosa);
skórne przeszczepy korowe (stosowane głównie w ramach korygowania deformacji porozszczepowych).
Chirurgiczne powiększanie ust to rodzaj inwazyjnych zabiegów, które wymagają odpowiedniego przygotowania i przestrzegania pewnych zasad podczas rekonwalescencji. Chirurgiczne modelowanie ust przeprowadza się z reguły w znieczuleniu miejscowym, trwa ok. 1 godziny. We Wrocławiu taki zabieg wykonują specjaliści w Klinice Chirurgii Plastycznej Knack Clinic.
Stosowanie implantów
Jeszcze inną technika zmiany kształtu ust jest zastosowanie silikonowych implantów. Materiał wprowadza się pod skórę poprzez niewielkie nacięcia wykonywane w kącikach ust. Zabieg jest trwały, ale odwracalny – istnieje możliwość usunięcia implantów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pacjenci wracają do pełnej sprawności już po ok. 7-10 dniach, ale przez kolejne kilka miesięcy wskazane jest unikanie pewnych czynności, w tym ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana