Artykuł sponsorowany

Maszyny do szycia skóry. Czym się charakteryzują?

Maszyny do szycia skóry. Czym się charakteryzują?

Uniwersalne maszyny do szycia nie poradzą sobie z ciężkimi materiałami, dlatego maszyny do szycia skóry mają inną charakterystykę. Dzięki wzmocnionym podzespołom oraz specyficznym funkcjom są w stanie – oprócz skór naturalnych – zszyć filc, skaj czy różne rodzaje ekoskóry. Decyduje o tym ich konstrukcyjne przystosowanie do precyzyjnego łączenia grubszych materiałów. Czym charakteryzują się modele tego typu?

Podstawowe cechy maszyny do szycia skóry

Maszyna do szycia skóry musi być solidna i trwała, gdyż będzie musiała radzić sobie z materiałami twardymi, trudno poddającymi się igle. Poza wzmocnionymi podzespołami, kluczowe parametry maszyn do szycia skóry, to funkcja regulacji docisku stopki – najlepiej ceramicznej, która ułatwia przesuwanie się skóry podczas szycia – oraz rozbudowany transporter. Maszyna musi być też wyposażona w specjalną, większą i grubszą igłę do szycia skóry. Regulacja docisku stopki wpływa na precyzję szycia skóry oraz innych twardych materiałów i pomaga wyeliminować problem z ich nierównomiernym podawaniem. W maszynach mechanicznych za funkcję regulacji odpowiada pokrętło – w bardziej zaawansowanych modelach elektronicznych, zmiana siły docisku stopki odbywa się automatycznie. Podczas szycia skór ważny jest też efektywnie działający transporter, którego ząbki płynnie przesuwają materiał pod stopką. Im większa ich liczba, tym sprawniejsza praca maszyny.

Dlaczego maszyna do szycia skóry musi być wzmocniona?

Wzmocnione podzespoły są niezbędne, gdyż decydują o wytrzymałości i trwałości sprzętu, wpływają również na precyzję szycia grubych materiałów. Dotyczy to zarówno maszyn mechanicznych, jak i nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo. Poszukując maszyny do szycia skóry, należy najpierw dokładnie określić jej parametry, a kiedy już to zrobimy, warto poszukać jej u doświadczonych dystrybutorów maszyn do szycia, takich jak Sintex z Poznania.  

Maszynę o mocniejszej konstrukcji można poddać intensywniejszej eksploatacji, bez ryzyka usterki i obniżenia jakość szycia. Pracuje też znacznie szybciej od standardowych urządzeń, nawet przy łączeniu bardzo twardych materiałów. Przydatną funkcją wybranego modelu będzie również możliwość płynnej regulacji szerokości i długości ściegu – przyniesie to efekt wizualny oraz przełoży się na trwałość łączeń. Jak wynika z powyższych informacji, maszyny do szycia skóry to zupełnie inna kategoria maszyn do szycia, a ostateczny wybór tej właściwej, powinien zależeć od indywidualnych potrzeb użytkownika.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy