Artykuł sponsorowany

Jak dobrać rozmiar skarpetek dla niemowlęcia?

Jak dobrać rozmiar skarpetek dla niemowlęcia?

Skarpetki to bardzo popularna część garderoby noszona chętnie przez osoby w różnym wieku. Dotyczy to także małych dzieci, w tym niemowląt. Przy zakupie poszczególnych par trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na dobór artykułów w odpowiednich rozmiarach. Właściwe dopasowanie skarpetek do wielkości dziecięcej stópki stanowi bowiem gwarancję komfortu użytkowania tego typu garderoby. Sprawdź, w jaki sposób wybiera się rozmiar skarpetek dla dzieci.

Różne rozmiary skarpetek dziecięcych

Świeżo upieczone mamy, które planują kupić odpowiednie skarpetki dla swoich pociech, mogą kierować się albo kryterium długości stopy maluszka, albo wiekiem dziecka. W tym pierwszym przypadku zaleca się dokładne zmierzenie dziecięcej stópki, w drugim natomiast zwraca się uwagę na to, ile czasu upłynęło od przyjścia na świat bobasa. Jeśli ustalona w jeden z wymienionych sposobów rozmiarówka ma wartość zbliżoną do maksymalnej, należy kupić nieco większe, wygodne w użytku produkty oferowane przez taki sklep, jak Ikoko. Z reguły wyróżnia się cztery rozmiary skarpetek przeznaczonych dla niemowląt. Są to kolejno:

  • 0-3 (albo 11/13) – przeznaczone dla noworodków i niemowląt do 3 miesiąca życia, mających stopy o długości 7-9 cm;

  • 4-5 (albo 14/16) – używane przez dzieci w wieku od 4 do 6 miesięcy, których stopy mają długość 9,5-10,5 cm;

  • 6-9 (albo 17/19) – noszone przez maluchy mające od 7 do 9 miesięcy, mających stópki o długości 11-12,5 cm;

  • 10-12 (albo 20/22) – produkowane z myślą o bobasach w wieku od 10 do 12 miesięcy, których stopki mają długość od 13 do 14,5 cm.

Warto powstrzymać się od zakupu zbyt dużej ilości skarpetek. Maluszki bowiem szybko wyrastają z tego rodzaju garderoby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie skarpetek niemowlęcych?

Po dokonaniu odpowiedniego rozmiaru dziecięcych skarpetek trzeba jeszcze zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Bardzo ważny jest przede wszystkim właściwy materiał wykonania. W przypadku maluszków zazwyczaj doskonałym rozwiązaniem są miłe i przyjemne w dotyku artykuły zrobione z najwyższej jakości bawełny organicznej, które gwarantują skórze bobaska komfort termiczny oraz stały dostęp do świeżego powietrza niezależnie od pory roku. Raczkujące i stawiające pierwsze kroki dzieci warto obdarować takimi modelami, jak skarpetki niemowlęce z ABS. Elastyczne i bardzo wytrzymałe produkty efektywnie minimalizują ryzyko poślizgnięcia się i upadku w trakcie chodzenia, motywując tym samym dziecko do podejmowania kolejnych prób w doskonaleniu tej umiejętności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy